Proti chrápání nosní sprej Ronfnyl

Indikace: Ronfnyl se používá k ovlivnění doprovodných zvuků při chrápání zdravých lidí, k jejich zabránění nebo snížení.

Složení:

Vlastnosti: Použité polysacharidy jsou makromolekuly přírodního původu, které jsou dobře snášeny sliznicí horních cest dýchacích. Zabraňují vyschnutí sliznice.

Mechanismus účinku: Hydrofilní polymerová aktivní látka pomáhá udržet sliznice horních cest dýchacích dostatečně vlhké a brání tak jejich kolapsibilitě a tím chvění, které je podkladem zvuku chrápání.

Kontraindikace a nežádoucí účinky: Nejsou známy.

Interakce s jinými prostředky: Nejsou známy. Nebezpečí nehrozí ani při předávkování.

Dávkování a způsob použití: Užívat krátce před spaním, vleže nebo se zakloněnou hlavou. Může se použít opakovaně během noci. Roztok vstříknout do každé nosní dírky tak, aby zůstal na nosní sliznici.

Postup:

  1. Vyčistěte nos.
  2. Sejměte průhledné víčko.
  3. Zakloňte hlavu a vstříkněte do každé nosní dírky.
  4. Zacpěte jednu nosní dírku a druhou hluboce vdechněte.
  5. Otřete ústí čistým kapesníkem a nasaďte víčko.

Balení: 10 ml roztoku v plastovém rozprašovači.

Dvojitá slepá kontrolovaná studie Effects of Polysacharides on Snoring Characteristics v Bruselu pod patronací profesora Lencluda, se snížením intenzity chrápání u 70 pacientů. Studie byla auditována se závěrem, že medicínská kritéria byla zachována a studie je platná.

Další klinické studie pod vedením Dr. Andermanové 1988, Dr. Boneau 1988 a dvakrát Dr. Bannera 1989 se souhrnným závěrem, že více než 80% probandů udávalo příznivý účinek lokálně podávaného Ronfnylu.

Prohlášení výrobce, že za dobu používání ve Francii od roku 1997 do roku 2000 nebyla hlášena žádná vedlejší reakce. Ronfnyl byl uveden na trh v 16 evropských zemích, včetně 12 zemí EU. U nás klinicky hodnoceno na ORL oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a Neurologické klinice 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

 


Podrobnější informace na zastoupení:

CO ORD-MED, Zborovská 8, 150 00 Praha 5, tel./fax: 257 314 374

e-mail:

coord-med@volny.cz      http://www.coord-med.cz